Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartosz   
piątek, 07 stycznia 2011 11:46

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa

 

Program "Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego osób chorych na stwardnienie rozsiane" został przez komisję Lokalnej Organizacji Grantowej "Serce Dzieciom" wybrany do realizacji. Wysokość grantu 3.500zł. okres realizacji Umowy:16.042007-30.09.2007r.

 

Program przewiduje:

 

  1. spotkanie organizacyjne (odbyło się)
  2. spotkanie z dyr. PCPR-u (odbyło się )
  3. spotkanie z psychologiem ( odbędzie się po 20-tym lipca i sierpień)
  4. spotkanie (2 razy, lipiec, sierpień)
  5. spotkanie z neurologiem( 2razy sierpień i początek września)

W ramach zadania członkowie korzystają z hipoterapii(czerwiec, lipiec, sierpień), zamierzamy w sierpniu wyjechać na krótki (6 dni) turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny połączony z leczeniem w komorze niskich temperatur.

Oczekujemy, że program pozwoli na zwiększenie aktywności chorych w życiu społecznym oraz w życiu samego Stowarzyszenia, zwiększy zaufanie do siebie, pozwoli na zwiększenie korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego, pozwoli na świadomy wybór możliwie aktywnego stylu życia. Stowarzyszenie wynajmuje salę, mamy podstawowy sprzęt rehabilitacyjny, sala jest otwarta codziennie (8-12), można przyjść , ćwiczyć, porozmawiać, wypić kawę ,herbatę.

Rehabilitacja chorych na SM jest jak na razie jedynym sposobem, który może poprawić sprawność i powstrzymać postęp choroby.

Zadanie finansowane jest ze środków Programu "Działaj lokalnie V" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce otrzymanych na mocy umowy nr 05/20DL5-LOG/2007 ze Stowarzyszeniem "Serce Dzieciom"

Poprawiony: poniedziałek, 21 lutego 2011 18:19
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.